STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Nowy Targ 10.08.2014

Nowy Targ 10.08.2014

Na drugą edycję plenerowych pokazów w ramach rocznicowej ekspozycji Muzeum Lotnictwa p.t. "Skrzydła Wielkiej Wojny" poleciały do Nowego Targu obydwa użytkowane przez SLE samoloty w obsadzie: RWD-5R - Józef Wójtowicz, Jak-18 - Jerzy Kołodziej. Jako drudzy piloci polecieli dyrektor Aeroklubu Podhalańskiego Roman Matyjewicz i nasz stary od lat, a nowy w stowarzyszeniu kolega Krzysztof Bartoszewski, który z przelotu Łososina Dln - Nowy Targ i samej imprezy na lotnisku Aeroklubu Tatrzańskiego wykonał szereg zdjęć.
Część z nich publikujemy poniżej..

Krzysztof obok interesujących ujęć samolotów czy przestrzeni z powietrznej perspektywy, chwyta także w obiektyw kapitalne scenki rodzajowe na lotnisku. Ich próbkę mamy i w tym zestawie.
Należałoby jeszcze dodać, że 10 sierpnia, gdy w Nowym Targu trwały pokazy Podtatrze ogarnęła katastrofalna w skutkach burza, która wręcz sparaliżowała Zakopane, a przepływający nieopodal lotniska Biały Dunajec utopił w swym górnym biegu młodego wędkarza.
Lotnisko nowotarskie szczęśliwie znalazło się tuż za krawędzią nawałnicy; po jej ustąpieniu pogoda umożliwiła przelot dwóch replik czeskiego Cyrku Kindernaya do odległej o 50km Łososiny.

Galeria

Start i góra naszego prezesa - JaworzZa sterami JózekSkrzydło w skrzydło z Jakiem-18W Jaku Jurek i RomanZnad Limanowej panorama Beskidu WyspowegoPod krzyżem na Potaczkowej jakaś turystyczna impreza; ile to samochodów musi wyjechać na górę, by zachęcić parę osób do wyjścia piechotą!
Rabka, gdzieś w okolicy włości JózkaI Nowy Targ. Miasto...... i lotnisko.Replika Bleriota IX"Teatr wojenny 1914" zza steru RWDJedno niezmienne od lat - zanim to poleci, trzeba pociągnąć...... i popchnąć!Replika Fokkera E III startuje.I już pełnia radości latania.Z Tatrami w tle Curtiss "Jenny"Sopwith CamelI "nad nimi" w towarzystwie CamelaEfekty pirotechniczne inscenizacji dość imponująceBleriot nad rozpogodzonym po burzy krajobrazem wyrabia swoje 70 km/godz.
Fajnie być chłopakiem wśród chłopaków, co nigdy nie dorosną do końca.Ze mną nie ma żartów!Przeprowadzimy was, chłopcy, powietrzem do Łososiny!Nasz Jak-18 na tle Rysów. Nasz, bo jak mawiali raubszyce spod Tater: "Nie tego zwierz, kto go licy, ino tego, komu kwicy!"
Więc tu Jak-18 nad Hawraniem kwiczy nam.RWD w każdym ujęciu jak model z pudełka.Nad wierchami GorcówPola uprawne w Gorcach sięgały 1000m n.p.m.Jurek z Lubaniem w tleAutoportret autora zdjęć.Przeskok nad Gorcami. W głębi Beskid Sądecki.Gorczańska Ochotnica, Dunajec i widok aż po Trzy Korony i Góry Lewockie.
A dwaj z naszych Czechów już na podejściu do łososińskiego lotniska.I już na ziemi między naszymi.I podsumowujące zdjęcie chóralne. Czegoś brakuje?Oczywiście ładnych nóg. Już są!
21 sierpnia 2014 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 666722 razy