STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

II Jesienne Zawody im. Ryszarda Jaworza – Dutki

II Jesienne Zawody im. Ryszarda Jaworza – Dutki

W dniu 15 października nastąpiła pierwsza ich część – samolotowy lot nawigacyjny z poszukiwaniem konkretnych obiektów w terenie, utrzymaniem zadeklarowanej prędkości przelotowej i celności w lądowaniu na punkt.

Wyjątkowo przykrą aurę pierwszej połowy miesiąca przerwał w dzień zawodów dzień jasny i ciepły. Choć oczy załóg zawodniczych maszyn absorbowało poszukiwanie określonych celów, łagodził napięcie jesienny koloryt lasów Pogórza Wielicko-Ciężkowickiego, nad którym wytyczono trasę lotu okrężnego.

Wystartowało 9 załóg, element sportowy był oczywisty, lecz najistotniejszym było uczczenie pamięci zmarłego przed rokiem Kolegi.

Ostatecznie pierwsze miejsce uzyskała załoga – płk Jacek Łazarczyk i Mieczysław Przybyło, broniąc takiego samego sukcesu sprzed roku.

 

Zdjęcia: Wiesława i Bartłomiej Sułkowscy, Zb. S.

Zb. S.

Galeria

Samoloty przygotowywane do zawodówZ „Remosem III” każdemu do twarzyPZL 110 „Koliber” już kołuje ...A Cessna 152 już na trasie ...Cessna 172 też poleci ...Nie poleci Jak 18 ; dopiero co przyleciał z Warszawy .Stonowane barwy jesieni Zapora Rożnowska , w głębi Jezioro CzchowskieCo mi tu poruczono ?A ! Pewnie woda powitalna ...Dyrektor Roman Matyjewicz i sędzia główny zawodów instr. Pilot Wojciech Władyka ogłaszają wyniki .
Prezes Aeroklubu z Córką . Splendor !Dwaj dziadkowie – Leszek Solewski i wyżej podpisany, na szczęście nie na szarym końcu
Obrońcy zeszłorocznego zwycięstwa – Jacek Łazarczyk i Mieczysław Przybyło  Prawie wszyscy zawodnicy Tymczasem na obrzeżu zawodów ... Trzeba jeszcze te nauszniczki ...
– W życiu tego nie założę !- No to muszę po niewoli ...I już można w górę ...Prawie do nieba wziąłeś mnie ....  I czy nie o to chodzi ?
20 października 2016 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 756618 razy