STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Pożegnanie kolegi Romka Matyjewicza

Pożegnanie kolegi Romka Matyjewicza

10 grudnia  2016  w Domu Kultury Gminy Łososina Dolna  odbyła się konferencja naukowa zamykająca z niebywałym rozmachem  urządzane obchody 60-lecia Aeroklubu Podhalańskiego . Były medale , były odznaczenia , a nawet wykłady , ale najmocniejszym akcentem dnia  stało się pożegnanie kol. Romana Matyjewicza  , odchodzącego z Łososiny po ośmiu latach służby na stanowisku dyrektora Aeroklubu..

Odchodzącego w chwale , bo za jego kierownictwa lotnisko rozbudowało się i wypiękniało imponująco , inwentarz latający wzrósł do ośmiu samolotów z ogólnym zapasem 10 000 godzin resursu .

Dlaczego więc odchodzi ? Wyczerpującą pracę na stanowisku uprzykrzał dodatkowo dystans od rodzinnego domu . Roman jest rodowitym krakowianinem , w sezonie lotniczym  –  a jest on obecnie znacznie dłuższy  niż kiedyś - miał niewiele możliwości zobaczenia się z rodziną . Gdy więc pojawiła się okazja pracy na stanowisku szefa wyszkolenia w Aeroklubie Krakowskim , zdecydował się skorzystać .
Był przyjacielem zasiedziałego od lat na lotnisku Stowarzyszenia Lotnictwa Eksperymentalnego , zawsze życzliwy – nawet wobec naszych czasem zwariowanych przedsięwzięć , człowiek z wielkim poczuciem humoru , którego finezyjny dowcip słowny rozładowywał niejedno napięcie .

Bardzo nam cię , Romku , będzie brakować , ale życzymy w nowej pracy  pomyślności . I do widzenia ! – bo jak twierdzili dawni ultramontanie  : góra z górą nie , ale co ma wisieć  nie Antoni !

Następcą Romana też będzie Roman . Roman Filipek ( obaj na ostatnim zdjęciu )  młody , doświadczony pilot  lotów podniebnych , odwrotnych i takich , przed jakimi dla zdrowia lepiej mózg zostawić w hangarze . Teraz będzie się musiał bardziej mierzyć ze skrzeczeniem spraw  na ziemi .

Życzymy pomyślności.

Zb.S.

Galeria

15 grudnia 2016 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 756602 razy