STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Sylwestrowe domknięcie roku 2016 w Łososinie Dolnej

Sylwestrowe domknięcie roku 2016 w Łososinie Dolnej

Jak  i dotychczas bywało, jeśli tylko jest wola spotkania się i w ten dzień szczególny, a pogoda lotnicza zadawalająca, liczniejsza grupa „lotniskowców” bez specjalnego umawiania ściąga na miejsce.
Wola -  była,  mgły okołodunajcowe w normie, krajobraz lekko przypruszony śniegiem przy niewielkim od kilku dni mrozie.  Przy takiej pogodzie wystarczy wystartować z Łososiny, a  matka natura już sama program wizualny roztacza. Więc  do południa latał, kto żyw pamiętając, by między lotami wymienić się z drugimi dobrym słowem na Nowy Rok.

Ciąg dalszy na zdjęciach uzupełniających.

Galeria

No to polatamy!Płeć nadobna coraz to garnie się ku hangarom Czyż Pani nie wygląda, jakby zstąpiła z Kairysowego statecznika ( pionowego ) – dla niepoznaki inaczej odziana?
I już w Jurkowym Tulaku ponad mgły przyziemne ...... my za moment też !Widok odległej o 80 km Babiej Góry zawsze cieszyPrzyśnieżona górska agricultura Tatry w lekkim zbliżeniu Wysoko nad nami musi mocno szarpać, u nas żeglarski sztil.Niżej ,choć od nas wyżej też „któś tam lata ...” Mgły dolinne uwydatniają urzeźbienie terenu ...... rzadka okazja zobaczyć, że i w Beskidach jest ono aż tak zróżnicowane.Na środkowym planie naturalne wrota wylotowe z Łososiny na południe – między Białowodzką Górą a Chełmem
A na północ dowód naszej węglowej – żeby tylko – potęgi spalania.Zamarzające pomału Jezioro – tu obok przycupniętego w cieniu „Gołębiewskiego”.I utrwalany w taflę śryż przy zaporze, do dziś już pewnie całość skuta lodem.Równiutkie rzędy kołeczków na podejściu, nie daj Bóg na nich usiąść!Jak my dla Niej fotogeniczni, to i Ona dla nas też!
10 stycznia 2017 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 650125 razy