STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Małopolski Piknik Lotniczy 2014

Małopolski Piknik Lotniczy 2014

Jubileuszowy X odbył się 28-29 czerwca bez szczególnych fajerwerków prócz gwiazdy pierwszej wielkości - prezentowanego po raz pierwszy nad Krakowem myśliwca Supermarine Spitfire. Upał był w sam raz, p.t. publiczność bezpiecznie oddzielona od widoku startujących samolotów, jarmark towarzyszący jakby skromniejszy; w hangar party nie uczestniczyłem, wierzę, że było godnie i miło sercu każdego Polaka.

Ktoś zauważył, że w Pikniku Lososina Dolna zaistniała w sile aż siedmiu samolotów (5 SLE i 2 Aeroklubu Podhalańskiego). W związku z tym poświęciłem trochę miejsca również nam samym. Nie na żadną chwałę, ale czy coś się nam w końcu nie należy?
O tym i czym tam jeszcze, na zdjęciach.

Galeria

"Czy widzisz balony na drutach?!" - w podejściu do czyżyńskiego śródblokowiska"Wiedeńczyk" sławny ucieczką na Zachód w 1982 r. Pewnie nie miał wtedy takiej minyStart Leszka w Gemini Remos 3Startuje Hummelbird Andrzeja Patro. Najmniejszy samolot w Polsce (5,48 m rozpiętości)Józek Wójtowicz startuje RWD na owe "kule na drutach"A Ryszard tuż nad nimi schodzi Jakiem 18 do lądowaniaJak 18Tulak-Auster naszego klubowego kolegi Leszka MańkowskiegoTS-8 "Bies"Tulak Jurka KołodziejaW upalnym mało nośnym powietrzu śmigłowce niewiele mogły dokazać ...... gdy nawet konwojowana powietrzem "terrorystka" rozmywała się z gorąca w oczach.Kairys startuje jak to Kairys.... gdy dołączą do niego "Powietrzni Bandyci" z Rumuni ...... chmury będą zaraz powiązane w węzełkiSpitfire XVI w barwach polskiego Dywizjonu 308Boeing Stearman z lat 30-tychCSS-13Pod "Wiedeńczykiem" schodzący na Balice lotowski EmbraerSolo Fox + Jerzy MakulaHolownik Foxa - Jak-12 z Aeroklubu PodhalańskiegoPrzy hangarze z ekspozycją NATO sowiecki ZiS 150 - zerżnięty ruską modą z amerykańskiej ciężarówki International. W nierealistycznym malowaniu.Andrzej z trudem szuka cienia pod skrzydłem Hummelbirda- A czego?!Nasi - Jurek Kołodziej, Józek Wójtowicz i Ryszard JaworzTeż nasi Józek, Ryszard, dr Bartoszewski i Janusz Miś. W Zlinie 142 Andrzej Sarata.Dr Bartoszewski, płk Łazarczyk, Leszek Solewski. Nad nimi w Tulaku J. Kołodziej.W końcu i ja niegodny, dla wypełnienia kompletu z Łososiny DolnejOdepchnięta dobre 300m od pola wzlotów publiczność krakowska stoi pokornie w upale aż dziw.Tereny ekspozycyjne Muzeum Lotnictwa.
03 lipca 2014 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 666768 razy