STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Arłamów

Arłamów

Dzisiaj rozbuchany kompleks hotelowo - rekreacyjny na Pogórzu Przemyskim tuż przy granicy z Ukrainą . Za poprzedniego reżimu zamknięty rządowy ośrodek myśliwski,  wraz z bieszczadzkim Mucznem mocarstwo osławionego płk Doskoczyńskiego.

W stanie wojennym ( 1981 - 82 ) podstępnie internował się w Arłamowie niejaki Lech Wałęsa, na szczęście  pewien dyrektor wymodlił niepodległość. Tyle historii.
Z tamtych czasów Arłamów posiada własne lotnisko ... w odległej o 11 km Birczy. Służy dziś  przede wszystkim celom rolniczym, nawet aktualna instrukcja użytkowania ( EPAR ) podaje wielkość betonowego pasa w metrach kwadratowych ( ! )  Lotnisko służy : "do uprawiania sportów motorowych, ponadto na pasie mogą się poruszać samochody i maszyny rolnicze. W związku z tym ( ... ) zakaz lądowania bez wcześniejszej zgody od zarządzającego". Widocznie rządca się zgodził i naszych dwóch z siedmiu wspaniałych odważyło się tam przed tygodniem polecieć.
W rezultacie rutynowy materiał fotodokumentacyjny dla lotu - jak na zawodach - "orientacyjno- nawigacyjnego".
Spróbuję się z tym zmierzyć. Bez ewentualnego wstydu i stressu, bo teren nie przyłososiński.

Zb. Sułkowski

 

 

Galeria

Łużna Pustki. Cmentarz Bitwy Gorlickiej w 1915 r. Drewniana kaplica - gontyna 25 m wys. projektu słynnego architekta nekropolii Duszana JurkowiczaLotnisko ArłamówWieża zarządcy Droga Krosno - Rzeszów SanBo innej większej rzeki na trasie przelotu nie maW Starej Wsi ( Jezuickiej ) lotnisko Krzyśka CwynaraI jego infrastrukturaZnów ta sama droga ( gdzie ?)Wieża radiostacji na Suchej Górze ( Pogórze Dynowskie)Jakiś wypas z basenem, kortami etc. z cmentarzem pod pachę. Nie mam pojęcia gdzie owo kuriozum ...Kościół w Krzyworzekach ( ? )Zamek Odrzykoń k. Krosna. W XVII w należał do skłóconych ze sobą Firlejów i Skotnickich. Piękny materiał do komedii wykorzystał Al. Fredro w \"Zemście\"Ok. 1 km od zamku Prządki - grupa imponujących skał z twardego piaskowcaNiektóre przewyższają 20 m. W głębi maszt na Suchej GórzeI już Samotne Drzewo z wypotężniałym JaworzemKrzysztof Bartoszewski ...i Andrzej Sarata - sprawcy zdjęć - zagadek. Ze wskazaniem na Andrzeja
13 listopada 2017 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 920447 razy