STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Spadochronowy balet

Spadochronowy balet

Spadochrony wynalezione niegdyś, by dać szansę ratunku lotnikom po katastrofie w powietrzu, znalazły z czasem szereg innych praktycznych zastosowań w wojsku i cywilu, także w sporcie. Początkowo chodziło jedynie o celność lądowania  w wyznaczonym punkcie ; postęp techniczny umożliwił także dokonywanie niezwykłych ewolucji w powietrzu. Kiedyś spadochronem po prostu opadało się w dół, nowe konstrukcje różniące się znacząco od tradycyjnych "parasoli", pozwalają również na latanie i to jak !

Odpowiedni sprzęt, dodatkowe różnokolorowe rekwizyty i przede wszystkim perfekcyjne wyszkolenie pozwalają wykonywać skomplikowane loty zespołowe - bardzo widowiskowe, czasem  jest to wręcz choreograficznie opracowany balet na niebie. A samo spadochroniarstwo jest sportem dla odważnych, niezależnie od ich płci czy wieku. Na ostatnim ze zdjęć idący na czele grupy, odbierającej należny splendor po wylądowaniu, nasz klubowy kolega Leszek jest żywym dowodem na to, ze starość nie jest kwestią metryki, lecz decyzji .
Cztery pierwsze zdjęcia autorstwa K. Bartoszewskiego ( Sobienie Królewskie) pozostałe niżej podpisanego ( Małopolski Piknik Lotniczy )

Zb. Sułkowski 

Galeria

25 czerwca 2018 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 920511 razy