STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Znowu popracowaliśmy na kolei

Znowu popracowaliśmy na kolei

5 i 6 kwietnia b.r. na nie użytkowanej od paru lat, ale nadal przejezdnej 130-letniej linii kolejowej Chabówka-Nowy Sącz odbyła się jazda historycznych pociągów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce zorganizowana dla kolejowych fanów z Wielkopolski. A ponieważ miłośnicy zabytkowej techniki powinni się wspierać, postanowiliśmy w porozumieniu z organizatorami imprezy uatrakcyjnić ją przelotami naszego RWD-5R nad pociągiem retro podczas jednego z tzw, fotostopów. Nastąpiło to 5.04.2014 w Limanowej, leżącej ok. 15 km od lotniska w Łososinie Dolnej.

Reszta na zdjęciach.

Fotografowali: Michał Wojtas z RWD, Zb. Sułkowski z Gemini (Remos G3 ) i z ziemi koordynator akcji w Limanowej Łukasz Wojtas.

Galeria

Gemini w powietrzu, RWD pełznie na start.Użytkami rolnymi w Beskidach zainteresowane są przede wszystkim sarny.Przed nami Jaworz ( 921 m n.p.m.) Od tego szczytu nazwisko naszego prezesa.Podgryzanie Jaworza od strony południowej.Pociąg dopadamy 3 km przed stacją w Limanowej na wysokości byłej rafinerii.Jedyny jej relikt na zdjęciu to po prawej od pociągu budynek dawnej parowozowni ...
... dziś w otoczeniu całkiem abstrakcyjnym.Pociąg z parowozem też tu jak przybysz z czwartego wymiaru.
I dalej w stronę stacji.I już w niej.A my w pstrokaciźnie zabudowy szukamy RWD. Gdzieś tu jest.Mamy go!I już z oczu nie wypuścimy.A tak dla uciechy fotografujących ...... wyglądał niski przelot nad pociągiemz efektownym wyrwaniem w górę.
Jeszcze jeden przelot.Limanowa.
09 kwietnia 2014 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 666770 razy