STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Ziemia od nieba - rzeki

Ziemia od nieba - rzeki

Rzeki, w uczonej nomenklaturze : wodne cieki - co niektórzy poprawiają na ścieki - to nasz narodowy majątek , tym bardziej, że wody to ci u nas niedostarek. Do tego wszystkie rzeki- cieki  u-ciek-ają do morza. Tym bardziej je ceńmy. Również za ich rolę kulturotwórczą i ich symbolikę - w mało którym hymnie narodowym nie wymienia się jakichś rzek.
Rzeki płynące naturalnie, takich mamy większość, są piękne w swej dzikości, nawet w szaleństwie niszczycielskim. Widać to także od góry w zmienności świateł, cieni i kolorów wody. Z góry też znacznie lepiej widać zanieczyszczenia, które niekoniecznie zaobserwujemy stojąc na brzegu .

tekst i zdjęcia  Zb. S.

 

Galeria

Wisła poniżej KrakowaZakola Wisły koło KoszycOd Torunia to już kawał rzekiW paskudną pogodę zbliżając się do Bydgoszczy wolimy trzymać się rzekiWiosenny Dunajec w TylmanowejI w okolicy JazowskaPoniżej Nowego Sącza Dunajec już ma charakter rzeki nizinnejMuszyna Folwark i śródgórskie zakręty PopraduMiędzy Starym a Nowym Sączem Poprad dołącza do DunajcaZniszczony powodzią most kolejowy na Popradzie koło Starego Sącza w maju 2010 rCzarna Orawa ( nomen omen ) jest jedną z dwóch rzek polskich płynących do Morza Czarnego. Na zdjęciu przy ujściu do słowackiego J. OrawskiegoBiałka Tatrzańska w skalnej bramie między Kramnicą a Obłazową. Tu kręcono 3/4 zdjęć do serialu \"Janosik\". Powyżej wyraźny ślad dawnego koryta rzeki - od powodzi w wieku XVIII opływa wieś Nową Białą z drugiej strony.Pozawijany w węzełki potok Rogoźnik Wielki na Podhalu. W głębi torfowisko wysokie.Niski przelot nad rzeką Łososiną ...... meandrującą po rozległych kamieńcachJesienna ŁososinaRównie dzika Skawa w okolicy OsielcaRopa koło BieczaNieokreślony potok na równi Dołów Jasielsko- SanockichRaba koło Gdowa. Na dalszym planie Zalew DobczyckiRawka na MazowszuKręta Nida podobnie cieszy kajakarzyPilica przed letnim wieczorem... i póXną jesienią.
28 lutego 2019 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 920391 razy