STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Ziemia od nieba - agricultura

Ziemia od nieba - agricultura

W pięknej łacinie "ager, agri" - ziemia ; "cultura" - uprawa ziemi . Trochę pleonazm ( słowne "masło maślane") na okreslenie rolnictwa, gdy wyraz  kultura ( cultura) wzbogacił  swą treść o wzszelką działąlność człowieka. To dygresyjny ukłon w stronę antyku może się wiązać dla lotnika unoszącego się nad Polskąz refleksją, że owa nadal powszechna szachownica pól w dole to malowniczy relikt kultury agrarnej sprzed setek , a może i tysięcy lat.

 

Taka już u nas uroda i wyraz utrwalonego indywidualizmu. Niech !
Mieszane uczucia natomiast mogą budzić w widoku z góry rozległe areały bezpośrednio nakrywającej uprawy folii plastikowej. W czasach katastrofalnego już zaśmiecenia naszego świata plastikiem i próbach walki z nim,  w spojrzeniu od nieba problem urasta do miary  już nie hektarów, a kilometrów kwadratowych .
Bo tej ziemi nie odzidziczyliśmy po naszych przodkach -  pożyczyliśmy ją od naszych wnuków .

Tekst i zdj.  ZbS

Galeria

Ziemie polskie to przeważnie równinyŚwiętokrzyskie dywanyRzepak to już nasze narodowe bogactwoPolska pod folią Polska pod folią IIPolska pod folią IIINieprawdopodobna zieleń wiosennaWiosna w okolicach JasłaWiosną !Mazowiecka Sahara z oaząKolorystyka ( bonitacja ) gleby - MiechowskieKtoś pobuszował w zbożuSianokosy w Beskidach - tradycyjneLądowanie między kopamiSianokosy zmodernizowane - u nas ...... i w CzechachPola chłopskie i pola pańskie - ogrody Pendereckiego w LusławicachSady niskopienneSady w Łososinie DolnejPola orne na zboczach Beskidu WyspowegoI pola w Kamienicy gorczańskiej
16 marca 2019 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 920514 razy