STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Wielkanoc 2020

Wielkanoc 2020

Na bezludnym od wielu dni niebie, udało mi się coś swojskiego wypatrzyć, jakby skorupkę wielkanocnego jajka. Od paru tygodni Polacy wytrzymują w większości areszt w swych ubikacjach, po lasach trwa permanentna zabawa władzy z młodzieżą w policjantów i złodziei, a jak już, nie daj Boże, wyjdziesz z domu nie waż się szybciej przebierać nogami, kosztuje to nawet kilkanaście tysięcy.
 

A ten tu paralotniarz nad głową kręci w termice po niebie, przeskakując w błękicie od jednego białego kłaczka do drugiego.
Pytam jednego, drugiego czynnego lotnika - Wolno latać w czasie zarazy ?
- Wolno. Jak dasz radę dotrzeć na lotnisko.
Przekonasz haltującego, że dojazd należy do czynności "niezbędnej potrzeby ?"  A ten na bezsilnikowym miękkopłacie lotniska nie potrzebuje, wystartować może i z własnego podwórka, gdy dom, jak to nierzadko w naszych górach, stoi na sporym wzniesieniu.  No i leci. A gdy leci, nie wiadomo czy uprawia zakazany sport, czy nie. Rozstrzygnąć mógłby to na miejscu, czyli w przestworzach, odpowiedni organ, gdyby stanął tak wysoko, ale nie stanie. Oczywiście, dla dzisiejszych sił inwigilacyjnych nietrudne byłoby ustalenie tożsamości śmiałka. Który zawinił czym ? Latamiem wysoko nad ziemią, które w żadnym z ogłoszonych "obostrzeń" nie zostało zabronione ?
Oczywiście, gdyby ten aviator dolatał do czwartku, to musi założyć maseczkę.

Wszystkim Czytelnikom i ich bliskim - czy przebywają blisko czy daleko ; nisko czy wysoko - życzę na Wielkanoc i znacznie dłużej Wszystkiego Najzdrowszego !

ZbS

11 kwietnia 2020 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 845084 razy