STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Aeroklub Podhalański. Podsumowanie roku 2013

Aeroklub Podhalański. Podsumowanie roku 2013

Nastąpiło 14 grudnia w przedświątecznej już atmosferze w leśnym hotelu "Biały Jeleń" pod Rogozową w Iwkowej.
Dyrektor aeroklubu Roman Matyjewicz omówił bogaty w wydarzenia sezon lotniczy, z satysfakcją informując, że nie doszło do nawet najdrobniejszego wypadku. Niezła jest też kondycja materialna aeroklubu i najbliższe perspektywy. Temat rozwinął Prezes Aeroklubu Podhalańskiego Andrzej Sarata, zdradzając już konkretne plany.

Następnie Prezes wygłosił laudację dla uhonorowania 60 lat czynnego pilotażu instruktora aeroklubu, pana Piotra Artymowicza, który zaczął samodzielnie latać w 1953 r i do dziś czynnie pracuje jako instruktor samolotowy i szybowcowy.
Wielu lat zdrowia i latania panie Piotrze!
Potem nastąpiło wręczenie dyplomów honorowych i upominków także innym zasłużonym i nastała radość ogólna. Trwała długo.

Galeria

Laudacja Prezesa Aeroklubu na cześć Piotra Artymowicza.I On sam!60 lat!!! Zasłużony splendor.Młodość aeroklubu! Najbliżej siedzi Łukasz Świderski.Łukasz! Czterokrotny mistrz Polski w akrobacji lotniczej!Dobrodziej aeroklubu - wójt Łososiny Dolnej mgr inż. Stanisław Golonka.Po cywilu przyjaciel lotniczej Łososiny płk dypl. pilot Jacek Łazarczyk.Aeroklub w parytet bogaty.Nasz Prezes SLE też uhonorowany.Pan Stanisław Bieniek jest w Łososinie najstarszym mechanikiem.Jubilat inauguruje tańce -... te z godnością ...... z uważaniem (by palców nie podeptać)... improwizacje szalonei tańce rzeszowskie.Oraz instruktaż akrobacji zespołowej (półbeczka Apaczów).A wszystko z obyczajnym pomiarkowaniem ...... bo zaufani mężowie wstrzemięźliwi bezlitośnie konfiskowali nadmiar napitków jawnych i utajnionych kamuflażem. Z umowy między proboszczem Łukowicy a organistą z 1896 r: "Przez wstrzemięźliwość rozumie się - trunku gorzałczanego wypicie nie więcej niż trzy kieliszki na raz".I tylko Prezes jak dobry anioł boży błogosławił wzrokiem i temu, co układne, i temu, co swobodne.Autor prezentowanego fotoreportażu, kol. Krzysztof Bartoszewski.
30 grudnia 2013 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 666682 razy