STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Model "Mosquita"

Model "Mosquita"

Zaraza obliguje szczególnie starych, by jak samoloty RAF-u na wojennych lotniskach dystansować się w "dispersalu"; by nie spierniczeć w owym rozproszeniu trzeba dla głowy jakiejś strawy duchowej, a dla marchwiejących rąk terapeutycznych robótek. No to testuję funkcjonalność palców, bawiąc się sklejaniem modeli plastikowych i aktualnie padł na warsztacik De Havilland Mosquito dobrej japońskiej firmy TAMIYA w skali 1 : 48 - dość drogi i za to... trudny do wykonania. Pomniejszenie 1 : 48 to obok 1 : 72 najpopularniejsza podziałka plastikowych "kitów" lotniczych.
A ja przejdę do sprawdzianu skali swej nieudolności !

Galeria

De Havilland Mosquito w wersji myśliwskiej na jakiej latali Polacy w Dywizjonach 305 i 307Sporo tych cząsteczek, ale nie wszystkie potrzebne, bo model można wykonać w kilku wersjachWnętrze kadłuba maluję zielonym "interior green"Nawet renomowanej firmie trafią się niedoróbki ; na szczęście łatwe do poprawienia końcówki gondoli silnikaKlejenie kadłuba z kilku części skomplkowane, trzeba kombinowaćWybieram dwukolorowy wariant malowania Mosquitów w Dywizjonie 305 - całość "jasnoszary oceaniczny" , na którym od góry plamy kamuflażu "dark green" ( ciemnozielony) Użyję farby w sprayuNa skrzydle drewniany zbiornik paliwa konstrukcji W. Czerwińskiego.
Niestety spray zawiódł. PLAMY !Trzeba od nowa pędzlem !Nie tak to efektownie, ale zadowalającoKabinę maluję z pomocą naklejanych "masek"W komplecie masek były też litery kodu Dywizjonu 305 ( SM + ...) Wykorzystuję .Podwozie skomplikowane, ale części dobrze dopasowane.A zamontować je da się nawet tylko na wciskPosadzenie w kabinie "lotników" pozwala zrezygnować z perfekcyjnego wykończenia wnętrza kokpitu.I takie to w rezultacie ...Jeszcze jakieś poprawki w malowaniu i ...tyle !
09 czerwca 2020 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 865729 razy