STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Co o nas?

Co o nas?

Chodzi, rzecz jasna o to, co o nas piszą inni i jakoś tym podobnie zauważają.
Czemu nie mamy o tym napisać my?
Był taki ( chyba już jednak tylko był ) przykład ludowej autoironii:

- Mamo, chwalą nas!
- Kto?
- Wy mnie, a ja was!

Że nie tylko tak, proszę przykłady:
Wychodzący w Kanadzie dwujęzyczny polonijny miesięcznik "Lotnictwo teraz i dawniej" zamieścił w numerze 9 b.r. zdjęcia i informację o RWD-5R, w obszernej relacji z tegorocznego "Mazury AirShow". Periodyk jest bogato ilustrowany i stanowi, posiłkując się klasykiem, "kram rozlicznego gatunku" lotniczej wiedzy. W tym numerze zwrócił moją uwagę artykuł poświęcony wystawionej w tym roku na paryskim salonie lotniczym polskiej konstrukcji z Jeleniej Góry FLARIS LAR1. Na razie to prototyp, właściwiej przedprototyp, bo jeszcze nie latał. Wart uwagi, bo jest to maleńki ( rozpiętość 8,68 m ) kompozytowy samolot odrzutowy zabierający 5 osób. Ma osiągać prędkość przelotową 700 km/h ( więc szybszy byłby od "Iskry") przy zasięgu 2500 km.
Wg prezentacji zespołu konstrukcyjnego FLARIS zamieszczonej na portalu lotniczapolska.pl "należy on do nowej kategorii samolotów ultralekkich". Co chyba jednak przy masie startowej 1,5t nie mieści się w klasie ultralightów. Ważniejsze, czy nie sprawdzona w praktyce rewelacja poleci zgodnie z założeniami. Niech!
Przy sposobności - lotniczapolska.pl po uzgodnieniu przedrukowała z naszej strony SLE dwuczęściowy tekst poświęcony "transatlantyckim" Bellankom. Co też cieszy.
Zamieszczam też kilka zdjęć jakimi udokumentował naszą obecność w "Nocy w Instytucie Lotnictwa" p. Dariusz Krakowski z Domu Kultury Ochota. Żeby nie wyszło, że chwalimy się tylko zdjęciami zrobionymi przez siebie.
I takie są dzieje naszego garnięcia się ku światu.

Galeria

Okładka kanadyjskiego miesięcznikaWewnątrz...i dlatego pilotów konstrukcji rodzaju "ślepa mysz" przezywano maszynistami parowozów ... ( Prelekcja o RWD w Sali Tadeusza Sołtyka )No ... I udało się nie oberwać od słuchaczy zgniłymi jajami!Prezes objaśnia telewizjęRWD po ciemku też fotogeniczny
08 listopada 2013 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 666733 razy