STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

I w nieciekawą pogodę ...

I w nieciekawą pogodę ...

I w nieciekawą pogodę ciekawe latanie.
Chciałem zrobić przyjemność gościom, dwojgu znajomych z Warszawy i korzystając ze szlachetności Kolegów ze Stowarzyszenia, umożliwić im rozejrzenie się po górach z wysokości. Wcześniejsza prognoza nie wyszła i 1 grudnia góry "zamydliło" do podnóży. Trudno.

Obyłoby się, gdyby nie Leszek śledzący na jakimś portalu meteo lotnicze - W południe ma być 500 m i 5 km. Przyjeżdżajcie na lotnisko!
Nieświadomym wyjaśniam, że w/w liczby mówiły o dolnym pułapie zachmurzenia i przejrzystości poziomej powietrza. Da się latać bez ryzyka. W stronę wyższych gór nie - zresztą bez szerszych widoków to bez sensu - za to w dolinę Dolnego Dunajca z niezapowiedzianą wizytą napowietrzną u Pendereckiego można.
No i Leszek swoim Gemini po kolei zapewnił Marysi i Darkowi radość latania. Radość w dzień grudniowy i ponury. Dziękuję, Leszku!

Zdjęcia ( do przedostatniego ) autorstwa Marii Kaczmarczyk

Galeria

Gemini zaprasza!Darek swój lot traktuje z lekką autoironiąMarysia już w powietrzuJezioro Rożnowskie jak chuchnięte lustro"Już kormorany odleciały stąd ..." Próbowano przed laty osiedlić je na widocznej Małpiej WyspieTablica przyrządów też fotogeniczna!Nad lekko zaśnieżonym lasem ...... i trochę kolorowymA to już Lusławice i prawie ukończona budowa centrum muzycznegoDwór Krzysztofa Pendereckiego widoczny w całości. Latem kryją go drzewaI fragment rozleglych słynnych ogrodów MistrzaA to już ZakliczynI dziko tu płynący DunajecKto może, kradnie mu wodę!Kobieta to nawet z tak niemrawego dnia kolory wyciśnie!Tropie św. Świerada i Tropsztyn ...... prawie średniowieczny zamek z lądowiskiem helikopteraI już Łososina ( rzeka ) z cofki J. Czchowskiego się wydłużaLądowanie z lekkim trawersemAutorka zdjęć i Leszek pilot
12 grudnia 2012 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 666678 razy