STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Sukcesy naszych

Sukcesy naszych

Dobrze, jak człowiek ma syna. Jeszcze lepiej takiego, za wychowanie którego - jak rzekł jeden z celniejszych naszych myślicieli - Pan Bóg może człowiekowi odpuścić bardzo dużo. Więc trzeba nad tym mądrze pracować. Permanentnie, od małego - pamiętając, że natura każdą pustkę może wypełnić byle czym. Dobrze więc zarazić chłopaka szlachetną pasją. A jeśli będzie się ona pokrywać z pasją życiową ojca, to mamy już prawie dobrze.
I myślę, że nasz kolega ze Stowarzyszenia Jurek Majka jest na najlepszej drodze ku temu.

Swojego synka Filipa od już w dzieciństwie zainteresował modelarstwem - stopniowo od najprostszych modeli szybowców do coraz bardziej skomplikowanych latających na uwięzi lub sterowanych radiem. Dzięki sponsoringowi i pomocy fachowej taty, oraz Modelarni Aeroklubu Krakowskiego przy bocheńskim MDK Filip zaczął startować w coraz poważniejszych zawodach, co w końcu zaowocowało największym jak na razie sukcesem - zdobyciem mistrzostwa Polski młodzików w kategorii modeli halowych szybowców. Do posiadanych już znaczących trofeów w wieku 11 lat dołożył i to jeszcze.
I synowi, i ojcu gratulujemy!

Galeria

Z tatą i licznym parkiem latającym w miniaturzeW domowej pracowni4 - letni Filip w RWD-5W Turbi w 2005 r przy Typhoonie tatyW wieku 7 lat pierwszy lot w uls Fox-ie tatyW podbocheńskich Damienicach 2008Damienice 2009W Krośnie na zawodach makiet latającychI wśród \"gigantów\" na ŻarzeŁososina Dolna 2009 i toto lata zdalnie sterowaneExtra 260 i nowe wyzwanieZ modelem Stearmana i Wiśniczem w tleZ modelem halowym szybowca. Waży taki 10 - 12 gramów ( ! )... za to na termice hali sportowej lata kilkadziesiąt sekundWystawa dorobku - Bochnia 2010Mistrzostwa Aeroklubu KrakowskiegoTarnobrzeg 20.01.2011Mistrzostwa Polski, Suwałki 20.11.11Rezultat! Dodatkowo I miejsce drużynowo dla Aeroklubu KrakowskiegoWśród swoich - latem w Łososinie Dolnej
02 grudnia 2011 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 920467 razy