STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Radomski AIR SHOW 2011 obiektywem studenta

Radomski AIR SHOW 2011 obiektywem studenta

Autor zdjęć - Michał Wojtas z Limanowej, w środowisku miejscowej bohemy znany bardziej jako Rzabza , prowadzi m.in. ciekawą stronę internetową o uzasadnionych ambicjach kulturalnych. I fotografuje. Jak widać, za tematem gotów jest pojechać daleko - w sam środek upału i huku kilkudziesięciu silników lotniczych na raz.
Pasja.
Co z tego wynikło, prezentujemy.

Uwaga techniczna - rozdygotane z gorąca powietrze osłabiło ostrość niektórych zdjęć.

Galeria

F-16 na ziemi......i w losie grupowymW zbliżeniu F-16 holenderskiNiemiecki EurofighterCzy ich wszystkich to żelastwo ciekawi, czy tylko się chłodzą pod wirnikiem?Nasz RWD startuje w prezentacji maszyn historycznychP-38 "Lightning" - rewelacyjny amerykański myśliwiec z II wojny światowej......lśni polerowanym aluminiumSamolot należał wtedy do nielicznych z trójkołowym podwoziemSB Lim 2 z lat 50-tych to też już historia
Lim 2 jest dziś jedynym latającym przedstawicielem tego typu na świecieSzóstka polskich śmigłowców SW-4 "Puszczyk"
Trójka M-28 "Bryza"W asyście dwóch "CAS" C-130 "Hercules"Polski "Hercules" w zbliżeniuZ "podkurczanym" tuż po starcie podwoziem siódemka polskich PZL-130 "Orlik"Flary wystrzelone przez belgijski F-16Nasze Biało-Czerwone Iskry......w akrobacji zespołowejCzeski L-159 A w akrobacji soloUżywane jeszcze przez nasze lotnictwo Su 22 ze zmienną geometrią skrzydełKomu od zadzierania bez przerwy głowy sztywniał kark......miał na szczęście dla równowagi i na ziemi interesujące widoki - tak duchowe......jak i świeckieA to już francuski Alpha Jet z zespołu akrobacyjnego......Patrouille de FranceW powietrzu 9 włoskich Aermacchi MB 339A......"ponadklasowego" zespołu FreccetricoloriOryginalny "parasol"I nikt nie potrafi, jak oni, tak efektownie powiewać narodową flagą!
Kołuje transportowa CASA C-295......i już w powietrzu!Nad głowami publiczności produkowany w Mielcu amerykański śmigłowiec S-70i "Black Hawk""Black Hawk" na ziemiI na lotnisku rower najporęczniejszy. A jest to najprawdopodobniej polska damka "Mewa" z lat pięćdziesiątych ( ! )"Wracajcie szczęśliwie do bazy!"
06 września 2011 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 666725 razy