STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Fotografujmy!

Fotografujmy!

Chcemy, żeby nasza stronka była żywa, tzn.uzupełniana na bieżąco i urozmaicona. Dlatego pożyteczne byłoby współautorstwo większej liczby osób, które uczestniczyłyby na przykład przez prezentację interesujących zdjęć o tematyce lotniczej.

Prezentujemy dla zachęty cykl zdjęć wykonanych przez Bogdana Skrzekuta z Limanowej, ponieważ są przykładem dobrej roboty fotograficznej z powietrza. Wykonane podczas jednego lotu uls "Gemini"z lotniska Łososina Dolna, późnym letnim popołudniem przy ładnej pogodzie. O tej porze ukośne światło uplastycznia krajobraz i daje bogaty wachlarz efektów optycznych, np. Jezioro Rożnowskie może lśnić barwami mórz południowych lub, pod innym kątem, niepokoić czarnobiałą drapieżnością.

To woda. Ale podobnie pozytywne wizualnie są w przedwieczornym oświetleniu ujęcia miast i wszelkiej zabudowy, u nas niestety najczęściej bardzo urbanistycznie chaotycznej i wściekle zróżnicowanej. Na załączonych zdjęciach owe dysonanse są stonowane, architektura staje się w widoku przyjemniejsza ( przypomnijmy, że architektura - również krajobrazu - to z greckiego "osłona tego, co najcenniejsze")

Fotografia lotnicza to też i ta z poziomu ziemi - nieba , urządzeń lotniskowych, samolotów i ludzi. Jeszcze jeden przyczynek do hasła -
Do czego doprowadzimy nasze twarze? - Również przy sprzęcie latającym.

Zachęcamy !

Galeria

30 kwietnia 2010 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 920405 razy