STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Radość fotografowania. Zdjęcia Krzysztofa Bartoszewskiego.

Radość fotografowania. Zdjęcia Krzysztofa Bartoszewskiego.

„ … inne, czarno na białym, panują tu prawa,
okamgnienie trwać będzie tak długo jak zechcę,
pełne wstrzymanych w locie kul.”      
                            

W. Szymborska „Radość pisania”

Zastanawia fenomen, dlaczego dziś, gdy ruchomy obraz można rejestrować byle telefonem kieszonkowym, nadal powszechna jest fotografia statyczna. Co więcej, nawet twórcy filmów fabularnych stosują czasem tzw. „stopklatkę”, zwykle wtedy, gdy chcą silniej wyrazić dramatyzm sytuacji i bohaterów.

„Fotografia migawkowa” – tak początkowo nazywano zdjęcia chwytające życie „w skoku” – pozwala dostrzec wiele istotnych elementów, zaskakujących w widzeniu świata, które nasze oko zazwyczaj pomija, ślizgając się po obrazie ruchomym. Oczywiste też są różnice w wartościach estetycznych zdjęcia nieruchomego i filmu.

Przykładem niech będą trzy pierwsze zdjęcia startu zespołu akrobacyjnego. Można podyskutować, bo doznania odbiorcy są kwestią osobistą, czy więcej ekspresji (siły wyrażania) nie miałby ruchomy clip epizodu pokazów, wzbogacony o efekt dźwięku. Dla wielu jednak te trzy zatrzymane kadry mają więcej wyrazu. Bo dobra „fotografia migawkowa” więcej mówi przez swe niedomówienie.

Bo kto chce powiedzieć o wszystkim, zazwyczaj powie niewiele.

ZbS

Galeria

Startujemy! – Pierwszy…… trzeci ...… i główny z Air Banditen.W powietrzu - na głowie, na boku, ale razem "Co ja robię tu ? … "Linearno-romboidalna kompozycja obrazu Czasem jak jeden zadymi lotnisko, drugi ma korzystne tło Kayrysa coś w powietrzu zadziwiło (?!!! )Pilot żyć musi … Więc trzeba samolot często przemalowywać w coraz to nowe reklamowe bohomazy. Ale kręcąca pilotem kobieta ciągle nietknięta.Zbrojny, wiszący, z dziewczyną przez ramię. Czego się nie robi dla zabicia czasu - mawiał Bond
Krajobraz futurystyczny z Orką I samolot, i pilot w uniformie bez zarzutu.Blaszany równolat RWD-5Jak 18Ryzykowne zbliżenie …... i skutkiA ja jestem już za poważny na takie aero – wygłupy !Wrightowi też nie wierzyli, że to poleci.Ciężko pod tę górę!A mi lekko.Trochę gargamelstwa w powietrzu …… ale Francuza mamy!
22 października 2014 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 666776 razy