STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Jarosław Molenda - UCIECZKI Z PRL

Jarosław Molenda - UCIECZKI Z PRL

Dobrze napisana książka poczytnego pisarza, esseisty, podróżnika, człowieka o renesansowo wręcz, wszechstronnych zainteresowaniach popartych rzetelną wiedzą i znajomością literatury przedmiotu, autora popularno- naukowych opracowań historycznych. Ma ich w dorobku już blisko dwadzieścia - filolog klasyczny z wykształcenia - najwięcej ze świata kultury antycznej w szerokim jednak rozumieniu. W książkach jego charakterystyczna jest dążność do prezentowania zdarzeń w kontekście uwarunkowań epoki. Wiele bowiem zagadnień z przeszłości mierzymy według współczesnych kryteriów, często nieprzystosowalnych.

23 czerwca 2015 r.
Zobacz więcej »

Bydgoszcz Air Fair

Bydgoszcz Air Fair

Tegoroczne odbyły się 29 – 30 maja. Ekspozycja bardzo się już rozwinęła i zyskała na randze, o czym świadczy obecność na otwarciu targów vicepremiera – ministra obrony i gremium gości oficjalnych wśród których nie brakło tak starozakonnych, jak i prawosławnych. Doceniamy fakt, że organizatorzy zapraszają dla porównania z nowoczesnością również   latające zabytki.

10 czerwca 2015 r.
Zobacz więcej »

W drodze

W drodze

Na zakończenie pisania o naszej awanturze warszawskiej trzeba dodać, że przedsięwzięcie było operacją skomplikowaną. Należało dolecieć na lotnisko Bemowo, rozmontować samolot, przewieźć pod Politechnikę Warszawską tylko po to, by go tam na nowo złożyć. A po czterech dnia całą czynność powtórzyć w odwrotnej kolejności.

27 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

„Komu ty jedziesz ...”

„Komu ty jedziesz ...”

„...jadę księżycowi, aby się w końskich przeglądnął kopytach.”

- pisał J. Słowacki w „Beniowskim”, trochę kpiąc ze składni języka na północy kresów wschodnich ( sam pochodził z Krzemieńca, bardziej na południe ) trochę poetyzując na temat czasu i przestrzeni, no bo człowiek, koń i wschodzący – domyślnie w pełni – księżyc.

25 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

Kolor bieli

Kolor bieli

Nawet najczystszy śnieg miewa barwy rozmaite. Cóż dopiero aeroklubowy Jak 12 z Łososiny Dolnej SP-AWD ( przez radio: „Whisky Delta”) w wyniku sponsoringu AIRPORT KRAKÓW pomalowany w barwy krakowskie - biel leciutko złamana błękitem ( jak liczne niegdyś podkrakowskie chaty malowane troszkę zniebieszczonym wapnem ) i granatowe akcenty.

21 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

RWD – 5R. Latająca replika samolotu - warto to robić ?

RWD – 5R. Latająca replika samolotu - warto to robić ?

/ z wykładu na Politechnice Warszawskiej podczas wystawy „Na Skrzydłach Czasu” /

20 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

Mój występek

Mój występek

W tym miejscu dziękuję warszawskim przyjaciołom za wielką pomoc czynną, uczynną i duchową - Marysi Kaczmarczyk, Darkowi Krakowskiemu i Pawłowi Szczerbakowowi.

Warszawa da się lubić!

19 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

Na Skrzydłach Czasu

Na Skrzydłach Czasu

Dni lotnicze podczas obchodów 100-lecia odnowy Politechniki Warszawskiej 13 – 16 maja 2015 r.

Zaproszono nas – samolot RWD-5R do wyeksponowania przed gmachem głównym Politechniki i przedstawicieli SLE do udziału, także czynnego w uroczystościach. W tym ostatnim chodziło o prelekcję na temat budowy repliki w ramach cyklu wykładów w Auli Mniejszej.

19 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

Wiosna 2015 w Łososinie Dolnej

Wiosna 2015 w Łososinie Dolnej

Jak to na wiosnę… Jedni w umiarkowanym szaleństwie ujeżdżają powietrze, inni w żmudnej   wiosennej orce Aeroklubu Podhalańskiego rozsiewają lisom „doustną” ( ! ) szczepionkę przeciw wściekliźnie. Dyrektor dogląda wszystkiego na rowerze, bo jak zacytował przysłowie z „Pana Tadeusza” uczeń - „Pańskie oko konia… tłucze”.

11 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

Z 7000 metrów …

Z 7000 metrów …

Pan Stanisław Szewczyk z Limanowej, geograf i przewodnik górski, udostępnił nam zdjęcia z niedawnego przelotu samolotem pasażerskim z Krakowa na Cypr. Doskonała widoczność i dobry aparat pozwoliły nawet przez grube szkło bulaja wykonać kilka dobrych i czytelnych zdjęć.

09 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 801537 razy