STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Balice wojskowe

Balice wojskowe

Wojskowe, czyli 8 Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie im. St. Skarżyńskiego. Co dla SLE nie bez znaczenia. A w Bazie i nad nią? "Cicer cum caule" istny!
Z trzecimi już raczej zębami ( zdjęcie ) starością dostojne An-y 2 obok śmigłowców Mi-8, też już w rodowodzie ponad półwiecznych i najbardziej chyba polski z ruskich, bo produkowany i modernizowany tylko w Mielcu An-28 "Skytruck".

23 marca 2012 r.
Zobacz więcej »

Balice cywilne

Balice cywilne

W latach 30-tych zaczęto samoloty pasażerskie malować na srebrno. Dużego rozmiaru znaki przynależności państwowej i nazwa przedsiębiorstwa lotniczego były czarne. W latach 1950/60 górę kadłuba zaczęto malować na biało, dodawać jakieś kolorowe elementy dekoracyjne, skromne jeszcze; na stateczniku za to okazałe na ogół godło ( logo) firmy. Dostojna, wyważona kolorystyka samolotu miała wyrażać niezawodność i bezpieczeństwo.
Pod koniec XX w nastąpił wybuch dowolności dekoracyjnej płatowców, tym bardziej, że żywiołowo powstające nowe towarzystwa przewozowe akcentowały swą obecność również wrzaskliwą kolorystyką.

23 marca 2012 r.
Zobacz więcej »

Sukcesy naszych

Sukcesy naszych

Dobrze, jak człowiek ma syna. Jeszcze lepiej takiego, za wychowanie którego - jak rzekł jeden z celniejszych naszych myślicieli - Pan Bóg może człowiekowi odpuścić bardzo dużo. Więc trzeba nad tym mądrze pracować. Permanentnie, od małego - pamiętając, że natura każdą pustkę może wypełnić byle czym. Dobrze więc zarazić chłopaka szlachetną pasją. A jeśli będzie się ona pokrywać z pasją życiową ojca, to mamy już prawie dobrze.
I myślę, że nasz kolega ze Stowarzyszenia Jurek Majka jest na najlepszej drodze ku temu.

02 grudnia 2011 r.
Zobacz więcej »

Radomski AIR SHOW 2011 obiektywem studenta

Radomski AIR SHOW 2011 obiektywem studenta

Autor zdjęć - Michał Wojtas z Limanowej, w środowisku miejscowej bohemy znany bardziej jako Rzabza , prowadzi m.in. ciekawą stronę internetową o uzasadnionych ambicjach kulturalnych. I fotografuje. Jak widać, za tematem gotów jest pojechać daleko - w sam środek upału i huku kilkudziesięciu silników lotniczych na raz.
Pasja.
Co z tego wynikło, prezentujemy.

Uwaga techniczna - rozdygotane z gorąca powietrze osłabiło ostrość niektórych zdjęć.

06 września 2011 r.
Zobacz więcej »

RAJD po zamkach i lotniskach czeskich Moraw

RAJD po zamkach i lotniskach czeskich Moraw

Z inicjatywy Aeroklubu Krainy Jezior z Kętrzyna i Aeroklubu Śląskiego zorganizowany został w dniach 8 - 10 lipca zbiorowy wylot turystyczny do Czech, a jego główną atrakcją był rajd okrężny z Frydlantu wokół północnych Moraw urozmaicony czterema lądowaniami na wybranych lotniskach.
W imprezie wraz z elementem niezarekrutowanym - w tej liczbie dwuosobowa drużyna SLE - wzięło udział 20 załóg + pan Honza lider na sprzęcie własnym .
Parę refleksji...

15 lipca 2011 r.
Zobacz więcej »

Fotografujmy II

Fotografujmy II

Dział "fotografujmy" kontynuujemy i zachęcamy!

04 września 2010 r.
Zobacz więcej »

Fotografujmy!

Fotografujmy!

Chcemy, żeby nasza stronka była żywa, tzn.uzupełniana na bieżąco i urozmaicona. Dlatego pożyteczne byłoby współautorstwo większej liczby osób, które uczestniczyłyby na przykład przez prezentację interesujących zdjęć o tematyce lotniczej.

30 kwietnia 2010 r.
Zobacz więcej »

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 920434 razy