STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Konstruujmy, eksperymentujmy!

W dziale tym będziemy chcieli zamieszczać materiały dla wszystkich, których interesują szczegóły techniki i eksploatacji ultralightów, którzy noszą się z zamiarem nabycia lub wręcz budowy aparatów latających tej klasy. Proceder latania na byle czym rozwija się i u nas permanentnie i choć daleko mu jeszcze do rozmiarów plagi powszechnej, to już niektórych spokojnych obywateli coraz bardziej drąży myśl uparta strzelania kaczym ( póki co ) śrutem do szczególnie naprzykrzających się motoglajciarzy. Co więc wolno, czego nie; co warto kupić, a nad czym warto się dopiero zastanowić - o tym wszystkim w najbliższych odcinkach serialu.

A na początek o tym i o Kimś, w pierwszym rzędzie sprawiającym to, że słowo "eksperymentalne" w nazwie naszego stowarzyszenia nie jest puste i na wyrost.

No i lata!

No i lata!

Po oblataniu, urzędownym opieczętowaniu i okadzeniu samolot lata.
W dzień. A w nocy też spróbuje.

17 sierpnia 2012 r.
Zobacz więcej »

Tulak Jurka Kołodzieja już w Łososinie Dolnej

Tulak Jurka Kołodzieja już w Łososinie Dolnej

22 października b.r. samolot został przewieziony na lotnisko łososińskie.
Wykonawcy - właścicielowi pozostało już tylko złożyć płatowiec do kupy ( proste, bo już przerobione ) i ( trochę bardziej skomplikowane ) popodłączać wszystkie instalacje.
Potem "już tylko" poddać samolot i jego dokumentację ocenie ULC i w kolejności już tylko mieć nadzieję, że czas dopełniania się procedur pozwoli na oblot przed zimą.
Za co należy zaciskać kciuki, jako i my zaciskamy.

25 października 2011 r.
Zobacz więcej »

Tulak naszego Viceprezesa ( II )

Tulak naszego Viceprezesa ( II )

W sobotę 17.09.2011 zostałem przez kol. Jurka Kołodzieja zaproszony do pomocy przy pierwszym zmontowaniu wykonanego płatowca w całość. Ku oczywistemu zadowoleniu zarówno elementy konstrukcyjne mocujące skrzydła, jak i części napędu lotek i klap idealnie pasowały do przewidzianych łączy, funkcjonując bez zarzutu. Podobnie było z instalacją elektryczną świateł samolotu, kąt ustawienia reflektorów do lądowania i kołowania okazał się optymalny.

29 września 2011 r.
Zobacz więcej »

Tulak naszego Viceprezesa

Tulak naszego Viceprezesa

Powstała w Czechach na pocz, lat 90-tych firma PODESVA - AIR ( czyt . Podeszwa , bo "s" z daszkiem ) prezentuje bogatą ofertę produkowanych ultralightów. Większość z nich wizualnie nawiązuje do znanych samolotów lub wręcz stanowi ich pomniejszone o ułamek skali kopie. Trener Aero i Trener UL to wersje Zlina 526, C 104 UL - Jungmanna; nazwy Brygadyr UL, Messerschmitt UL i Piper UL mówią za siebie.

03 lutego 2011 r.
Zobacz więcej »

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 930196 razy