STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

30 września w Łososinie ...

30 września w Łososinie ...

Pogoda dopisała i na jubileusz  Stowarzyszenia przyleciało kilkanaście samolotów i w taki czy inny sposób przybyła większość zaproszonych ; brakło niestety jednego z istotnych twórców RWD-5R – inż. Jerzego Mularczyka, którego chwilowa niedyspozycja zatrzymała w domu.

Uroczystość obchodów 25- lecia  przebiegła zgodnie z planem , szczególnie zasłużeni otrzymali dyplomy, niektórzy pamiątkowe albumy, a wszyscy obecni jubileuszowe kalendarze ścienne SLE.

Więcej na załączonych zdjęciach -  Lili Król, Michała i Karola Wojtasów, Zb. Sułkowskiego

Galeria

Dzień rozpoczęliśmy od zapalenia światełek na grobie Ryszarda Zagęściło się tego dnia lotnisko Aeroklubu PodhalańskiegoDobrze mi na tym tle !Milej oprzeć się o taki aparat latający ...Bardzo twarzowa też ta etażera ...Replika Nieuporta 17 Waldemara Mazery to już druga latająca ze stajni K. Cwynara Ładne logo ? Zawsze lepiej na plecach takie niż np. „Z K”Okazja do spotkań ze znajomymi Opróżniony z naszych samolotów Hangar nr 3 będzie dziś strojny jak namiot PadyszachaCzęść oficjalną w miejscowej szkole ......poprowadzili Prezesi – Jurek i Andrzej Swoi i zaproszeni ( też swoi )Wśród dostojniejszych Wójt Łososiny Dolnej Stanisław Golonka, Nina i nasz Prezes Honorowy Eugeniusz Pieniążek
Radość spotkania ...Miejmy się ze sobą !Nasze samoloty eksponowane przed hangarem Pamiątkowe zdjęcie w resztkach dnia Wśród zaproszonych Dyrektor Muzeum Lotnictwa Krzysztof Radwan i Redaktor Naczelny „Przeglądu Lotniczego” Krzysztof Krawcewicz ( czwarty i piąty z prawej ) oraz trzeci z prawej stolarz lotniczy Wiesław Płonka i wykonawca śmigieł drewnianych Zbigniew Piotrowski ( trzeci z lewej )
Nowe kombinezony klubowe SLE dla pilotów RWD – cieciowe żółte kubraczki na pokazach jeszcze je przyozdobią
A wieczorem integrujące ciepło namiotu ...... „hangar party”I tańce ... „Każdy lotnik to ...”
05 października 2017 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 930208 razy