STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Jeszcze o 25- leciu

Jeszcze o 25- leciu

Kolega Krzysztof Bartoszewski przesłał serię zdjęć, które są interesującym dopełnieniem poprzedniego serwisu z naszego jubileuszu – jak nam na nim było !

Wszystkie zdjęcia są wykonane z jego aparatu , ale nie wszystkie z jego ręki i oka, bo hojnie użyczał swej kamery innym , godnym tego zajęcia – Lili Król ( przede wszystkim prezentowane ujęcia osoby Krzysztofa ) oraz Grzegorzowi Skrężynie ( zdjęcia zbiorowe przy Jaku-18 I RWD-5 )

Tak więc – wielu pozwanych i do uwiecznienia wybranych, jeden aparat i trzech autorów , bo tres faciunt collegium, co się wykłada jako - Boh trojcu lubit !

Galeria

Też trzech na początek – Antoni ( Piper Cub ) Krzysiek ( GP-5 – w tle za Antonim ) i Leszek ( Remos 3 )
Lotnisko 30 września ...„Nielatany” od miesiąca RWD bez teleżki nie odpali ...Dziewczyna , samolot i i trzeci element , raczej zbędny, ale brakło czasu go „wyszopować”Kabina Nieuporta 17 w stylu epoki, choć rurki i słuchawki to nadinterpretacja Krzysztof ...Jak...... plecy w SLE nosi się dumnie .I co pani nie powie ?!!A pamiętasz ... Krzysztof Krawcewicz i Eugeniusz PieniążekUff ... Co ja tu jeszcze wymyślę napisać ?„Bocian” w pięknie klasycznego szybowca wyczynowego A oba aparaty latające sprzed 60 lat . Nostalgia ...Leszek Solewski startuje !Leszek tego dnia nawoził się gości najwięcej Prezes Aeroklubu Podhalańskiego Bogdan Stachura i u siebie, i gość Jubilleuszu.Na lotnisku najszybciej wszędzie rowerem i Janusz Miś– Jurek ! Do zdjęcia !– Czekaj ! Zadzwonię .– No to w międzyczasie zatańczmy Zorbę ...– Jak to idzie na początek ?– O ! Już lepiej ...No cóż , siedmiu wspaniałych w szóstkę plus Zuzia.Nadal bez prezesa. Dołączył za to do zdjęcia Dyrektor Potentat Jest i opieszały Prezes. I na zdjęciu już pełna siódemka najcelniejszych pilotów SLE A gdy nad RWD zaszło słońce, kto żyw , stawił się do pamiątkowego ordynku ...Krzysztof Krawcewicz, Gienek Pieniążek i Wiesław Płonka. Przy pracy nad RWD-5 byli od pierwszej rurki i pierwszego żebra .
09 października 2017 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 930273 razy