STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Zakład

Zakład

Siedzieliśmy przy stoliku samoczwart – jak powiedziałby Gienek Pieniążek, który lubił czasem trochę staropolszczyzny - w pełnej muzycznego zgiełku sali, bo był to bal lotników, a godzina okołopółnocna zatarła już podziały - stary ; młoda , tancerz ; szklarz pokątny: gaduła ; pokorny słuchacz. Nie był to jeszcze czas, gdy wszyscy próbują mówić na raz i w naszym wydzielonym osobno stojącym meblem towarzystwie zachodziła zwyczajna „sytuacja rozmowy”.

Otrząsnąłem się z tych quasi-filozoficznych rozważań, gdy Teobald przekonywał do jakiejś racji na przykładzie lotu z pasażerką   - Po wylądowaniu powiedziała, że to było lepsze od seksu .
- Co ?! Latanie lepsze ? – pytaniem wyraziła protest Bożenna – Latanie ! Chwalisław zabrał mnie niedawno szybowcem. Pół godziny kręciliśmy się w kółko pod jedną chmurą. Nuda ! Za taki seks to ja dziękuję .
- Ale moja xcl – ka ma trochę więcej możliwości. To był lot akrobacyjny ...
- To ty o seksie z akrobacjami nie słyszałeś ? Zresztą – załóżmy się. O ! W niedzielę pokażesz, co twój samolot potrafi .
Wtrąciłem skromnie, że trudno wyobrazić sobie w takich igrzyskach jakiś arbitraż. Zgromiła mnie wzrokiem ( i słowem ) – Przecież sama powiem !
Na takie dictum - tylko zamilknąć ; Teobald przeprosił, bo (zawsze elegancki ) zauważył, że żona siedząca przy innym stoliku pozostała sama, więc poszedł zaprosić ją do tańca. Dyskotekarz dbały o coś miłego dla każdego z obecnych na sali pokoleń puszczał właśnie jakby a propos piosenkę Kabaretu Elita „Czego ty się boisz, głupia” z rymem do „warto czasem dobrze upaść”. A Sebastian, młody, ale z doświadczeniem już pilot, próbował Bożennie rzecz naświetlić od strony aerodynamiki – na akrobacyjnych nie latam, ale raz wsiadłem do Zlina za pasażera. Po pól godziny czułem się jakby mnie ktoś kijem wytłukł z zewnątrz i wewnątrz. Ty masz pojęcie, co to jest przeciążenie 3 g ? A 6 ?!
- Chcesz powiedzieć, że się porzygam ? W takim przypadku Teobald przegrywa !
Nastała cisza. Obaj z Sebastianem myśleliśmy to samo. Teobald ma przerąbane. Pokręci Bożenną z uważaniem – zanudzi ; „przefajnuje” – jeszcze gorzej.
Ale ...
Ale – mało prawdopodobne choć niewykluczone, że po wiązance tańców napowietrznych Bożennie odechce się i latania, i seksu.
Zresztą ... poczekajmy do tej niedzieli .

ZbS

 

 

                                                                                     

20 grudnia 2017 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 930180 razy