STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Żywe powietrze cz. III

Żywe powietrze cz. III

No i trzecia – i Bóg łaskaw – ostatnia część bardziej lub mniej nieudolnej prezentacji fantomów nieba i ogólnie powietrza, z dyletanckim komentarzem, ale dobrą wolą, by bodaj zwrócić uwagę wrażliwszym - „Już teraz wiem … / Grupa Mysłovitz / … że upadamy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem .”
Zdumieniem i na „Tak”, i na „Rany boskie !”

„Bo to jest w końcu wszystko ...”

ZbS - tekst i zdjęcia

Galeria

Burza nad Gorcami. Warstwowy stratus opacus ponuro przytłacza ...... natomiast o zachodzie opacus oświetlony z dołu czyni efektowne pożegnanie dniaNajciekawsza kolorystyka powstaje, gdy promienie sięgają chmur już tylko zza horyzontu"Dyskretne" smugi kondensacyjne - na pogodę.
W innych warunkach meteo ślad samolotów na niebie trwa dłużej, czasem nawet tworzy obłokiPrzyziemna mgła w górach wizualnie efektowna, dla lotnika może być pułapkąInstytut Lotnictwa na Okęciu 19 10 13 . Z powodu mgły lotnisko nieczynne aż do południa. Cierpliwie z naszym RWD czekamy. Dla zabicia czasu i z konieczności "odladzamy" skrzydła i statecznikiMgła poranna "stworzyła" nieistniejące jezioro w Przełomie Pienińskim.To nie śnieg. Niezwykłe obfita szreń ......na Przełęczy Wierch Młynne w GorcachTen sabat czarownic to również efekt oszronienia kosodrzewiny na Babiej GórzeSzczyt Babiej. Tyki szlaku turystycznego. Bywa - widać w głębi - że mróz wspólnie z wiatrem tworzy na nich chorągwie długie nawet na 1,5 metraDrobinki lodu w atmosferze zimowego nieba powodują czasem zjawisko tzw. pozornych słońc.W tęczowej aureoli widmo Brockenu w Wysokich Tatrach ( Wyżna Przełęcz Białczańska ) Źle wróży, ale tylko do trzech razy. 
Zdarza się to i samolotom, ale nie wiem czy źle prognozujeZa to zwykła tęcza to znak nadziei ( w Biblii znak przymierza Boga z człowiekiem) choć niektórzy uważają inaczejPod łukiem tej tęczy zjawisko virga - opad atmosferyczny wyparowujący przed dotarciem do powierzchni ziemiTęcza miewa różne odcienie ..... a nawet ich brak - w określonych warunkach jest prawie biała... A tu o zachodzie słońca jednolicie czerwona.Tu zachód niesamowicie barwi obłoki - cumulus mammaŁagodne oko błękitu odbitego w jeziorze wraz z barankami cumulusówWidziane od góry baranki w tylnej straży frontu burzowego bardziej drapiżneCavum - okno w chmurach. I takie niepokojące wrażenie, że już nie tak łagodnym błękitem oko nieba spoziera, bo ... no właśnie ... zastraszająco rozrosły tuman smogu zimą ; zdaje się zatrzymywać na granicy Pogórza ...... nie całkiem skutecznie, bo i tutejszy smog ma się nieźleTeż zanieczyszczenie powietrza, ale nieznaczne i w zbożnym celu - niesamowity Litwin J. Kairys potrafi dla widzów na zakończenie pokazu akrobacji lotniczej wysmużyć na niebie serce ... i przebić je strzałą.
16 sierpnia 2020 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 946209 razy